zpt na vodn strnku
Florbalový tým dětí z Ostravy – Poruby

první turnaj mladších žáků

Ahoj Škorpíci,

tak a máme to komplet, dnes hrají svůj první turnaj i mladší žáci. Nebylo to vůbec snadné, na úvod sezóny se nám postavili hráči Vítkovic. Pustili jsme se do nich z naší pověstnou vervou a nedovolili jsem jim skoro  nic. Nakonec můžou být rádi, že nás porazili jenom 6:0. Protože, kdyby jsme byli schopni, alespoň něco proměnit, to by byl ,,fičák“.

S Havířovem  to už bylo něco jiného. Dva herně vyrovnané týmy se rvali o každý míček a na zápas se opravdu dalo dívat. Napínavé jako ty pověstné trenky. Vedl Havířov, pak jsme vedli my a skončilo to remízou, ale kdyby byli kluci z Havířova o vteřinu rychlejší, tak jsme mohli prohrát. Dvacet vteřin před koncem jsme měli 100%  šanci, ale řekli jsem si, že remíza tomuto zápasu bude slušet, jenže soupeř si to nemyslel a pokusil se nám zkazit radost… naštěstí byl čas neúprosně proti a rozhodčí sledoval časomíru.

To s Frýdkem to bylo zase něco úúúplně jiného. Dostali jsme opět lekci z produktivity, jinými slovy výprask. Ta mladá žena, která vedla všechny útoky soupeře, tak ta by v klidu mohla dělat matku nejenom svému týmu, ale i nám. Byla nezastavitelná a po právu Frýdek vyhrál nejen náš zápas, ale i celý turnaj.

Posledním soupeřem byl domácí tým… Rožnov. Oblečení jako vosy, budili respekt. Tak se na to naši útočníci v čele s Denisem rozhodli jít z druhé strany. Dostat se za obranu soupeře pro nás nebyl problém, ale překonat už překonaného gólmana, to je jiná. Nakonec jsme si vzpomněli, jak se dávají góly a vyhráli 8:5. No sláva…

Byl to jede z nejvyrovnanějších turnajů co pamatuji, vyhrát mohl kdokoliv a my jsme po jedné výhře a jedné remíze skončili na třetím místě. Tam nás pro letošní sezónu i vidím, tak uvidíme…Vláďa

 

TOPlist